10 / 3 768

Další fešák od Peugeotu se již chystá ke startu, sedmimístné SUV 5008 si vyšlápne na Kodiaq

28.2.2024 |  Štítky: Peugeot | Auto novinky | elektrický pohon | hybridní pohon | SUV

Už v březnu Peugeot představí novou generaci modelu 5008. Největší SUV v nabídce francouzské značky opět láká na prostornou kabinu, jež nabídne až sedm míst.

 

Po technické stránce bude mít 5008 blízko k nedávno představené nové generaci modelu 3008, tak tomu ostatně bylo i v generacích předcházejících. Novinka bude stát na koncernové platformě STLA, která umožňuje integraci různě elektrifikovaných pohonů.

Peugeot 5008 stoprocentně dorazí jako elektromobil, automobilka ostatně v upoutávce zmiňuje elektrické SUV s označením E-5008, platforma však „zvládá“ také plug-in hybridní nebo hybridní pohon. Můžeme proto očekávat, že vůz se do prodeje dostane rovněž v provedení se spalovacím motorem 1,2 PureTech, počítat můžeme snad i s hybridní verzí Hybrid 48V.

 

K menší 3008 bude mít zřejmě Peugeot 5008 poměrně blízko také po designové stránce. Předpokládáme, že novinka převezme řadu prvků, detailů a nápadů z menšího SUV, zejména specifické řešení světlometů. Rodinně zaměřené sedmimístné auto však samozřejmě nabídne větší a praktičtěji tvarovanou karoserii.

 

Veškeré podrobnosti o interiéru a exteriéru nového modelu E-5008 Peugeot odhalí v březnu. Do prodeje by novinka mohla zamířit v létě.

 

Zdroj: www.garaz.cz

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků