10 / 3 768

Audi prodlouží život současné generaci A8, elektrický nástupce dorazí později

1.3.2024 |  Štítky: Audi | Auto novinky

Vlajkový model značky Audi nejspíš ve své čtvrté generaci zůstane na trhu déle, než je obvyklé. Může za to úspěch modelu v Číně i odložení elektrického nástupce.

 

Audi plánuje prodloužit životnost současné A8 o několik dalších let kvůli opožděnému představení jeho plně elektrického nástupce, uvedl německý magazín AMS s odvoláním na zdroje uvnitř automobilky.

Cílem je údajně využít prodejního úspěchu modelu A8 se spalovacím motorem v Číně a zdržet představení zcela nového vlajkového sedanu na elektrické platformě vzhledem k nižší poptávce po elektromobilech, než jaká se očekávala.

 

Čtvrtá generace Audi A8 s kódovým označením D5 debutovala v roce 2017 a koncem roku 2021 prošla faceliftem v polovině životního cyklu.

Původně měl být v roce 2024 uveden zcela nový plně elektrický nástupce, jehož předobrazem byl koncept Grandsphere. Nyní se však zdá, že bude odložen nejméně do roku 2027.

Mluvčí Audi řekl magazínu AMS, že v současné době neexistují žádné plány na ukončení výroby současné generace A8, s odkazem na silný prodejní výkon stávajícího modelu v Číně.

 

Zatímco mluvčí neuvedl podrobnosti o budoucích plánech Audi, publikace uvádí, že v rámci společnosti probíhají diskuse o dalším faceliftu A8. Podobná strategie ostatně byla použita u Audi Q7, které dostalo svůj druhý facelift začátkem tohoto roku, přestože bylo původně představeno již v roce 2015.

 

Mezi konkurenty Audi A8 patří BMW řady 7 a Mercedes-Benz třídy S, které jsou nabízeny spolu s plně elektrickými alternativami v podobě BMW i7 a Mercedesu EQS. Ti, kdo hledají bateriový elektrický sedan s odznakem Audi, se však budou muset spokojit s připravovaným A6 E-Tron o třídu níže nebo se rozhodnout pro sportovní E-Tron GT.

 

Zdroj: www.novinky.cz

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků